Merkez Bankası bu kez işaret etti: 300 milyar dolar… Akıllara Kılıçdaroğlu geldi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, enflasyonun aşağı yönlü hareket ettiğini belirtti. Küresel piyasalarda bankacılık krizleri yüzünden mali sıkıntılar yaşandığına vurgu yapan Şahap Kavcıoğlu, Türk bankacılık sisteminin güvende olduğunu vurguladı.

300 MİLYAR DOLAR

Açıklamalarına devam eden Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Biz bu aydan sonra cari dengeyi sağlayacak bir durumu bekliyoruz. 2030’a kadar 300 milyar Dolar üzerinde cari dengeye katsı sağlayacak değer oluşmuş durumda. Açıkladığımız tahminlerin arkasındayız, gerçekleştirmek için tüm paydaşlar el birliğiyle çalışacağız. Mahsul anlamında çalışmaların sonucu çok olumlu, bunlar fiyatları çok olumlu etkileyecek.

Merkez Bankasıyla ilgili, dövizle ilgili bu kadar olumsuz Haberler, bunlar çok doğru şeyler değil, buna rağmen dövizdeki denge devam ediyor ve edecek, buna rağmen KKM’deki istikrar devam ediyor, hane halkının teveccühü devam ediyor. Biz dolarizasyonu bitireceğiz, liralaşma stratejisi işliyor. Sistem işliyor ve sistem şu an bankacılık sektöründe yüzde 60 liralaşmaya doğru gidiyor.”

Akıllara, CHP lideri ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 300 milyar dolarlık yatırım fonu projesi geldi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*