Fatih Altaylı: İYİ Parti, giderek herkesin altında kalacağı bir enkaz haline geliyor

Gazeteci Fatih Altaylı, Genel Başkan Meral Akşener’in hesaplarını incelettiği iddiasıyla gündeme gelen, daha sonra da tacizle suçlanan milletvekili Ümit Dikbayır’ın istifadan vazgeçtiğini hatırlatarak, “Kendisine bunu sorduğumda ‘Ben gideyim ve her şeyin üzeri örtülsün istiyorlar. Gitmeyeceğim’ dedi. Ümit Dikbayır partiden gider gitmez bilmem. Ama İYİ Parti’nin giderek herkesin altında kalacağı bir enkaz haline geldiğini görmek için siyaset uzmanı olmaya gerek yok” yorumunu yaptı.

Altaylı, son günlerde İyi Parti’de yaşananlarla ilgili şunları kaydetti:
“Partiden istifası istenen Ümit Dikbayır’a partiden yöneltilen suçlamalar Dikbayır’ın Meral Akşener’in hesaplarını incelettiği, partinin 148 milyon TL’sinin kayıp olduğu, milletvekili adaylarından para toplanıp bu paraların iç edildiğini iddia etmesi idi.

Dikbayır ise tüm bu suçlamaları reddediyor ve “Ben böyle bir şey yapmadım” diyordu ama milletvekillerinden “parti için para istendiği” iddiasının araştırılmasını da istiyordu.

Ümit Bey, kendisine yöneltilen bu suçlamaların araştırılması için parti yönetimine de bir dilekçe ile başvurdu.

Ancak bu dilekçesinin ciddiye alınmadığını görünce, bu kez de savcılığa kendisi hakkında suç duyurusunda bulunmaya karar verdi.

Ancak parti yönetimi bu kez de Dikbayır hakkındaki eski iddialarından vazgeçip, başka ve çirkin iddialar ortaya attı.

Bu durum üzerine Dikbayır partiden istifadan vazgeçip, mücadele kararı aldı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir