İlyas Salman’dan Olay Yaratacak Yılmaz Güney Paylaşımı: ‘Dürüst Olalım, Sağcıdan Farkımız Olsun’

Oyuncu Farah Zeynep Abdullah ile Yılmaz Güney ailesinin arasında çıkan tartışmaya büyük usta İlyas Salman’da katıldı.  

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan İlyas Salman paylaşımında “Dürüst olalım, Yılmaz Güney’in şiddet eylemlerinin savunulacak tarafı yok. Politik görüşümüz idrakımızı örtülememeli. Haluk Kırcı güzelleyen sağcıdan farkımız olsun” diyerek tepkileri üzerine çekti.

Yılmaz Güney’in 39’uncu ölüm yıldönümü dolayısıyla sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan yazar Murathan Mungan, “İyi bir yönetmen, iyi bir oyuncu, iyi bir senarist olmasının yanı sıra sinemamızın en iyi yürüyen erkeğiydi. Bir daha kimse onun gibi boynunu hafifçe yana kırarak hüzünle bakarken içimizin en ücra yerine dokunamadı…”diyerek yazması büyük bir tartışmayı başlattı.

Farah Zeynep Abdullah, Yılmaz Güney hakkında “Sinemamızın en iyi kadın döven ve şiddet türleri açısından zengin ve etkili silah kullanan erkeği” dedi. Bunun üzerine Güney ailesi ünlü oyuncu hakkında dava açacaklarını duyurdu ve tartışma gittikçe büyüdü.

Güney ailesinin açıklamaları sonrası Farah Zeynep Abdullah da çok geçmeden cevap verdi.

Ünlü oyuncu paylaşımına “Ok hakimi vurmak yok ama” diye yazdı.

Tartışmaya son noktayı koymak üzere büyük usta İlyas Salman katıldı. İlyas Salman paylaşımında “Dürüst olalım, Yılmaz Güney’in şiddet eylemlerinin savunulacak tarafı yok. Politik görüşümüz idrakımızı örtülememeli. Haluk Kırcı güzelleyen sağcıdan farkımız olsun” dedi.

İşte o paylaşım:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasdas